| Cucerzan_Flavius_Ioan_1993 a întrebat:

sunt nou pe aici si as avea nevoie de o lamurire.
Casa noastra este pe o straduta care duce la calea ferata, cand bunicii mei au cumparat locul de casa aici era doar o carare de acces, iar bunicul meu a facut strada, el a cumparat stalpul pentru iluminat a curatat si a facut podul pentru a putea iesi pe sosea.Vecinul nostru care sta la a-3a casa de noi are utilaje agricole(tractoare, glorie, etc.) si vine prin gradina lui pe strada ca sa iasa la sosea desi ar avea loc prin curtea lui.Strada nu este pietruita sau asfaltata de catre primarie si avem probleme cu iestul mansinii din cauza noriului si a gropilor pe care le face vecinul cu tractorul pentru ca el vine si cand ploua big grin si as dori daca se poate sa imi spuna cineva ce as putea face. Sper ca am explicat destul de bine.Va multumesc anticipat daca o sa ma ajutati.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este strada n-ai ce face.

| blAster85 a răspuns:

Pune o denuntie la politie si daca u se rezolva..incepe in stil romanesc...azi o roata maine un far.un ochi.laughingnu este posibilitate de a inchide aceea parte cu o poarta mare o deschizi/inchizi cand treceti voi cu masina. daca aveti acte ca e pamantul vostru, ar trebui sa-l denuntati.

| 3amthinking a răspuns:

Eu te-as sfatui sa te duci tu, sau sa pui pe altcineva sa vorbeasca cu acel vecin, poate el nu isi da seama de ce pagube face.