| R0rry a întrebat:

Buna ziua,

Un pic de ajutor va rog cu niste informatii, aplic pentru un ajutor de locuinta sociala si nu pot indeplini doua criterii si anume: adeverinte de venit a tuturor membrilor majori din familie si declaratie notariala a tuturor membrilor din familie ca nu detin o proprietate..eu fiind si singur, maicamea plecata in strainatate si taicamiu un alcoolic care cine stie pe unde e...nici unul nu detin si nu au detinut o proprietate, va multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mama ta poate obtine adeverinta de venit de acolo de unde lucreaza si da declaratia la o reprezentanta diplomatica (Ambasada sau Consulat) din tara unde se gaseste.
Pe tatal tau incearca sa-l cauti prin rude, cunostinte, etc sau prin evidenta populatiei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu mama plecată în străinătate, nu o să îți dea.