| RxTx a întrebat:

Bună ziua, vă rog să îmi spuneți ce țări nu au extrădare cu România?
MĂ INTERESEAZĂ ȘI LISTA ȚĂRILOR NEAFILIATE!
Care sunt țările care nu fac parte nici din NATO nici din alianța rușilor cu China care nu știu cum se cheamă?
Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Brazilia, Iordania, Liban, Kenya, Somalia, Indonezia, Madagascar, Venezuela, Brunei, Israel, majoritatea țărilor mici din Asia, dar și din Orientul Mijlociu.

| RxTx explică (pentru Salontanul):

Dacă aș ști spaniolă cred că aș pleca în Brazilia, am citit că au lipsă acută de specialiști.

| Salontanul a răspuns (pentru RxTx):

In Brazilia se vorbeste portugheza, o altfel de portugheza, dar este tot limba de origine latina ca si spaniola. Sunt usor de invatat. Crezi ca hitleristii care au fugit in America Latina stiau o boaba de spaniola sau portugheza? Limba lor nici macar nu era ca a noastra sa se asemene si s-au descurcat.

11 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Acum vad partea cu extradarea.
Nu cred ca mai exista ce vrei tu.
Ex. Mazare fugit in tara fara intelegeri. Si tot s-a gasit o cale de extradare.

| RxTx explică (pentru NunuNini):

Nu caut neapărat țară care să nu aibă extrădare cu românia ci mai degrabă caut țară care să nu facă parte nici din NATO nici din Rusia cu prietenii ei.
Caut o țară unde să se poată trăi, clima să fie acceptabilă,
Să fie o țară sigură la fel de sigură ca și România sau mai sigură
mă refer la viața de zi cu zi

| ArchieAkita a răspuns:

Cred ca Mare Britanie. Stiu ca a iesit din Uniunea Europeana dar nu stiu daca este tara NATO. Cauta pe net ca, gasesti raspuns la orice.

| RxTx explică (pentru ArchieAkita):

Mulțumesc eu caut oameni care să știe despre ALIANȚA ȚĂRILOR NE AFILIATE! adică există si o altă alianța înafară de asta cu NAȚiO șî Cea a rușilor, Mai exista una care nu are nici o legătură nici cu Dracu nici cu Dumnezeu. Sunt independenți
Asta vreau să văd care este lista acelor țări

| NunuNini a răspuns (pentru RxTx):

In Europa? Niet!
Si cam pe nicaieri.

| Salontanul a răspuns (pentru ArchieAkita):

Chiar daca a iesit din UE are acord de extradare cu Romania. Nu are nici o legatura.

| mi25 a răspuns (pentru ArchieAkita):

Anglia este tara NATO.

| RxTx explică (pentru mi25):

Alo nenea ați citit intrebarea!
Eu întreb care țări nu fac parte din NATO nici din alianța rursilor cu chinezii!

Si matale răspunzi ca nuca în perete!

| mi25 a răspuns (pentru RxTx):

Eu cred ca tu nu ai citit cui m-am adresat. Eu nu m-am referit la intrebarea ta, ci la cele spuse de ArchieAkita care a răspuns:
"Cred ca Mare Britanie. Stiu ca a iesit din Uniunea Europeana dar nu stiu daca este tara NATO. Cauta pe net ca, gasesti raspuns la orice."