| mariaadriana a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Dupa ce am deschis procesul de partaj, eu neavand nici un venit am depus si eu o cerere pentru scutirea taxei de timbru judiciar. In momentul cand cererea imi este aprobata pentru scutirea taxei care este pasul urmator pentru a-l scoate pe fostul sot din Cartea Funciara pentru ca eu sa raman singurul proprietar al apartamentului? Mentionez ca el a dat declaratie legalizata la notar si a facut cerere in care renunta la tot si nu are pretentia la nimic.

Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca sotul este de acord si nu are pretentii atunci vei obtine o hotarare de atribuire in intregime a apartamentului si vei fi singura proprietara. Aceasta hotarare, dupa ce ramane definitiva si irevocabila, o vei duce la CF si in baza acesteia fostul sot va fi radiat din CF. Numai bine!

1 răspuns:
| VadTot a răspuns:

Tare curios cine o sa ti raspunda la o asemenea intrebare tinand cont ca pe acest site majoritatea sunt copii sub varsta de 18 ani.laughing)