| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Bunica mea avea o pensie de 702 lei pana azi cand i-a venit pensia de 2027 de lei? Stiam ca se vor mari pensiile dar chiar atat de mult o sa ia de acum mereu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Anul trecut pensia minima era 800 lei iar din acest an este de 1.000 lei.
De asemenea la pensia pe ianuarie se va adauga un ajutor de cel mult 1.200 lei, astfel ca in aceasta luna pensia minima sa fie de 2.200 lei pentru toti care au pensia mai mica.
Nu o sa ia tot atat pe lunile urmatoare, asa cum ti-am spus pensia minima o sa fie de 1.000 lei, pentru cei care au avut-o sub aceasta suma.

1 răspuns:
| Danaella98 a răspuns:

Cred că a primit a treisprezecea pensie. Nu o să se mai întâmple și altădată din păcate