| dana74 a întrebat:

Ca sa merg la lucri in strainatate cu contract am nevoie de un folmular prin care sa dovedesc ca nu am venit in tara eu momentan sunt in concediu fara plata pot beneficia de acest folmular dau trebuie sa imi dau demisia

1 răspuns:
| Florin_Serbu_1988 a răspuns:

Da daca vrei sa lucrezi in strainatate angajat cu carte de munca in regula nu la negru, trebuie sa nu muncesti in tara si la alte firme iti cere formularul e101 care zice ca nu beneficiezi de ajutor social, somaj si altele in tara... sper ca te-am ajutat