| CherryLove a întrebat:

Hei! Probabil multi dintre noi sunt nemultumiti de conditiile igienico-sanitare ale policlinicilor sau spitalelor din Bucuresti, motiv pentru care dorinta de a beneficia de siguranta utilizarii unor ustensile sterile si a unui personal specialist sau pur si simplu pentru ca dispun de resurse banesti ii indreapta catre policlinicile cu plata sau clinicile /centrele private gen medsana, regina maria, medicover etc etc. Ei bine eu nu dispun momentan de aceste resurse banesti necesare unei consultatii la clinicile private deci trebuie sa merg la cele de stat care au contract cu casa de asigurari. Prin urmare v-as ruga sa-mi recomandati o policlinica care sa aiba inclus cabinet de dermatologie si obstetrica-ginecologie, la care ati fost iar conditiile si personalul au fost multumitoare. Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Sindy02Marty a răspuns:

Am fost odata intr-un sptal din Targoviste, la Boli Contagioase.am ajuns acolo cu vomitaturi din cauza unui ou stricat.Si am stat 21 zile acolo.Acelasi lucru, peretii distrusi, tavanul cojit, si miulte altele.A si multumesc pentru sfat.

| CherryLove explică (pentru Sindy02Marty):

Da sunt jalnice conditiile sigh dar scuza-ma despre ce sfat vorbesti?

| Sindy02Marty a răspuns (pentru CherryLove):

Am gresit eu spus! ha ha ha! funda?

| CherryLove explică (pentru Sindy02Marty):

Ptr ce funda? raspunsul tau a fost o relatare a unei experiente neplacute nu recomandarea de care aveam nevoie. Acum am eu un sfat pentru tine : nu mai pretinde funda daca raspunsul tau nu e in conformitate cu intrebarea :] cu alte cuvinte nu m-a ajutat deloc...

| Sindy02Marty a răspuns (pentru CherryLove):

Pai si atunci la ce ai mai scris porcaria asta? trebuie o intrebare! ca altii sa te poata ajuta
! Tu chiar nu sti ce e TPU? Vreau sa iti spun eu dc se cheama asa (TPU):T-toti P-pentru U-unul, adica toti pentru unul si unul pentru toti.ASTA INSEAMNA CA TREBUIE SA TE AJUT, ASA CA TU NU TREBUIA SA SCRI PORCARIA ASTA DE RASPUNS, CA PARCA NU AJUTI TU PE CINEVA! fRAIERO!

| CherryLove explică (pentru Sindy02Marty):

Bai fetita proasta care esti prea proasta sa citesti cu atentie textul. In primul rand eu nu am pus o intrebare ci am cerut o recomandare, ca daca era intrebare vedeai semnul intrebari. In al doilea rand raspunsul tau a fost o relatare a unei experiente neplacute din spitalul stiu eu care din Targoviste nicidecum recomandarea sau sfatul care ma interesa. Prin urmare tu mi-ai povestit ceva referitor la conditiile proaste din spitale si clinici pe care eu le-am enuntat la inceputul adresarii mele de mai sus. Daca limba romana nu prinde la tine atunci stai fetita in banca ta si nu mai cersi funda pentru cai verzi pe pereti, esti o dizgratie ca multi alti de pe aici aveti impresia ca daca raspundeti la plesneala tot ce va trece prin cap doar pentru funda o si meritati. Si din moment ce imi mai spui si ce inseamna TPU aveam pretentia sa stii mai bine acest lucru. Ah da si din moment ce am cerut o recomandare nu aveam cum sa ajut pe cineva decat daca raspundeau corect altii mai destepti ca tine si astfel daca cineva era interesat de acelasi lucru ca si mine ii era de folos. Deci raspunsul tau nu m-a ajutat si ca atare nu ti-am acordat nici o funda pentru nesimtirea de a cere ceva ce nu ti se cuvine. In continuare am rugamintea sa-ti tii comentariile pentru tine intrucat ti-am explicat foarte clar mai sus de ce nu primesti funda. Eu sunt cea care decide daca o primesti in functie de aprecierea pe care i-o acord raspunsului tau. Daca esti disperata de funda scuteste-ma de raspunsurile tale inutile. Sper ca m-am facut inteleasa iar daca nu o sa ti spun mai simplu ca la prosti. NU M-A DERANJAT RASPUNSUL TAU CI FAPTUL CA AI CERUT FUNDA AVAND IN VEDERE CA RASPUNSUL TAU NU MI-A FOST DE MARE AJUTOR.

| Sindy02Marty a răspuns (pentru CherryLove):

Pai trebuie sa pui o intrebare, idioata lumii are esti! esti prea greoaie de cap, sau esti bolnava?

| CherryLove explică (pentru Sindy02Marty):

Bai ratato care esti rupta de viata. De ce nu intelegi ca eu am cerut o recomandare si nu am pus o intrebare? Uita-te pe site si ai sa vezi ca nu toata lumea pune intrebari ci mai cer si recomandari e un mod diferit de a pune o intrebare. Daca citeai cu atentie intelegeai. Ce rahat nu ai mai vazut pe nimeni sa ceara o recomandare pentru un telefon un ruj o bluza un rahat pe bat. Dupa poza ta imi dau seama ca ai cam 10 ani si esti paralela cu lumea ta. TPU este o comunitate unde ajuti oameni daca scopul tau este funda atunci stergeti naibii contul ca il ai degeaba. Ar trebui sa-mi fie rusine ca m-am pus la mintea unei copile proaste.