| Anomim2025 a întrebat:

Când o sa fie legea mai dura, dar si aplicata in Romania pentru coruptie cum este in SUA?

Răspuns Câştigător
| chuckmanson a răspuns:

Mai așteptăm!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea este destul de in regula, doar aplicare ei, in unele cazuri, nu este tocmai in regula. Si crezi ca in SUA este intotdeauna aplicata?

| Wr3nch a răspuns:

La noi ii spune trafic de influenta, in America e lobby si e legalhappy

| Ioandelasal a răspuns (pentru Wr3nch):

Infractiunile de coruptie sunt mai multe, incepand cu luarea de mita si darea de mita, acestea se pedepsesc si in SUA.

| gabicoo a răspuns:

"Nievăr Ievăr"