| Nowingsangel a întrebat:

Cantatul in strada ( cu chitara, etc) este ilegal?

Răspuns Câştigător
| Messerschmitt a răspuns:

Nu este ilegal, atata timp cat din fata cantaretului lipseste binecunoscuta cutiuta, iar cantatul se face pe marginea strazii, nu in mijlocul ei happy

8 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Daca acest lucru va lua amploare Statul Habornic dupa taxe si impozite laughingCu siguranta ca va devenii ilegal fara o autorizatie probabil de la primaria de sector!laughing

| NGheorghe a răspuns:

Da!
- dupa anumite ore, in tara in care sunt este interzis dupa ora 19... cam devreme.
- daca incurca circulatia rutiera si pietonala.
in rest http://www.youtube.com/watch?v=S7wvxevtLZo
mala, mala malita, mala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...de ce ar fi >? e chiar dragut

Răspuns utilizator avertizat
| Nowingsangel explică:

Dar nu are aceeasi intentie ca cersitul?

| pastru009 a răspuns (pentru Nowingsangel):

Presupun ca nu are aceeasi intentie ca cersitul.Sa cauti pe internet sa vezi ca cantatul pe strada nu este cersit. Daca este la metrou, poate da.Repet,cantatul pe strada nu este cersit, ci dimpotriva este un fel de "slujba" caci primesti un venit.K?

| Marin_Preda_1949 a răspuns:

Da, daca canti ca si "cainii care latra la luna"!

| Elvis_Maxim_1990 a răspuns:

Nu,de ce ar fi?