| Numeexistent2 a întrebat:

Care e amenda daca merg gol/goala pe strada?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Exhibitionismul este condamnat prin legea care se refera la :
Infracțiuni contra ordinii și liniștii publice - Ultrajul contra bunelor moravuri -
Art. 375. (din noul Cod Penal)
Fapta persoanei care, în public, expune sau distribuie fără drept imagini ce prezintă explicit o activitate sexuală, alta decât cea la care se referă art. 374, ori săvârșește acte de exhibiționism sau alte acte sexuale explicite se pedepsește cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă.

| alina2k18 a răspuns:

500-1500 lei, daca esti prins de politie.

| Goete a răspuns:

Depinde unde. In Spania, niciuna

| darrio2007 a răspuns:

Pe vremea asta, o pneumonie de toata frumusetea si un pat la sp 9.

| darrio2007 a răspuns:

Ho, băiete, că nu am fost la femei impreuna.

| Andreeush a răspuns:

Nu-mi spune că vrei să mergi gol/ă pe strazi laughing

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Te rog sa vorbesti frumos, copile.

| beck2804 a răspuns:

Poate fii destul de mare, totusi acum, sper sa nu vad la stiri ca cineva a fost surprins dezbracat pe strada in toiul zilei.