| Începătorul988 a întrebat:

Risc amenda pentru deranjarea linistii publice daca merg mai turat/plec cu scarturi? Masina in cauza un a3 2.0tdi 210cai, cu evacuare goala, si softat

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Risti daca suna unu la politie si zice numarul de inmatriculare care il ai

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

No, atunci merg batraneste.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Art. 112

(1) Certificatul de înmatriculare sau de înregistrare ori dovada înlocuitoare a acestuia se reţine de către poliţia rutieră în următoarele cazuri:

i) zgomotul în mers sau staţionare depăşeşte limita legal admisă pentru tipul respectiv de vehicul;

j) motorul emite noxe poluante peste limitele legal admise;

| Începătorul988 explică (pentru suntserios):

Este un zgomot sub limita legala.

| LPCTSTR a răspuns:

Cam da.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Baga mare; in curand se va proceda ca in tarile civilizate: confiscarea "agregatului".

| Kidfromjail a răspuns:

Daca pleci turat sau cu scârțâit de roți, nu are treaba, numai că o sa-ti Strici încetul cu încetul motorul și cauciucurile sa le uzezi prematur.
La evacuare, depinde cât de tare se aude si ii deranjeaza fonic pe cei din jur.

Softul la o mașina stock cu mai mulți de 10 cai putere, e precum un om care îl pui sa urce 10 etaje și in același timp sa care acei "cai putere" in mâna. De aici tragi concluzia ce ar păți omul(mașina ta).
Drumuri bune.

| Începătorul988 explică (pentru Kidfromjail):

Soft-ul ii da aprox. 35/37cai, cat sa fieb turbina in siguranta.