| liviu00 a întrebat:

Care este diferenta dintre basescu cu dosarul "flota" si vantu cu fni, sau patriciu cu rompetrol? O asemanare e ca toti au fost scosi "basma curata". Unde justitia a actionat corect si unde nu?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Ori esti de rea credinta, ori esti batut in cap, ori vii de pe alta planeta.Ai vatut tu finalizat dosarul lui Vantu? Ai vazut tu finalizat dosarul lui Patriciu? Logica ta e crunta m-au si luat durerile de cap silly, e ca si cum ai compara apetitul sexual al purecelui cu pofta de mancare a elefantului laughing
Ai inteles ceva? macar acum

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

@enigma - trebuie sa ne desenezi. Ai vrea sa fii la fel de sanatos pe cat a fost Basescu de nevinovat in vanzarea flotei? Procurorii au dat NUP in dosarul flota, dar oare ce a spus justitia despre FNI sau despre Bancorex? Cand vei intelege ca justitia e oarba?
Si lasa povestea cu top 100 - acolo ajung cei care dau tunurile, ori nimeni nu l-a acuzat pe Basescu ca a furat flota. Cei care faciliteaza astfel de afaceri nu ajung miliardari si nici nu isi pot afisa in intregime averile. Familiile lor conduc insa masini de lux, isi cumpara apartamente premium din vanzari anterioare, prospera in afaceri imobiliare cu statul, ba chiar in afaceri cu armament.

regis
| regis a răspuns:

Pai cred ca am raspuns destul de clar la ce ai scris. Pe Basescu insa nu am nervii si dispozitia necesara sa il ascult si chiar nu ma intereseaza parerea lui despre acel dosar. Nu m-ar mira sa spuna si ca avem inca flota, ca el ca ministru al transporturilor s-a implicat personal in recuperarea ei, ba poate chiar ca nu l-a informat nimeni cu privire la gravitatea situatiei. Si oricum a vandut-o Iliescu si comunistii lui, iar banii i-au folosit sa ii mituiasca pe cei de la meteo sa anunte vreme buna intre alegeri, ca sa para ca Basescu minte cand spune ca "afara ploua".

| liviu00 explică:

@BitterSweet
Vantu nu este acuzat in cazul fni. A fost doar martor la ultimele audieri. Cat despre patriciu, intr-adevar, este inca in proces. Dar am o presimtire ca n-o sa fie acuzat.
Cat despre modul in care te adresezi, incearca sa fii mai diplomata. Stai calma, RELAXEAZA-TE. Respira adanc si stapaneste-ti pornirile calomnioase. Eu vroiam sa sugerez ca justitia in romania nu e deloc corecta. De acord? Intelegi ideea? Daca justitia nu are credibilitate in unele cazuri, de ce ar avea in alte cazuri?
@enigmule
Nu inteleg de ce amintesti de psd. Nu pricepi ca nu tin cu psd? Spun doar ca si basescu e controversat si e foarte suspect ca nu incercati sa tratati critic si echidistant toate presupusele cazurile de coruptie, indiferent de partidul politic din care fac parte acuzatii.
La fel se pot face paralele intre originile comuniste ale partidelor psd si pdl. Ambele fac parte din fostul front al salvarii nationale. De ce DOAR psd e un partid comunist?

PS: astazi pdl-istii au impartit prin timisoara umbrele si cozonacilaughing. Umbrele inteleg, ca au inscrisurile pdl, dar cozonaci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liviu, daca iti spun, promiti ca vei intelege care este diferenta sau ma pui sa-ti desenez?
Diferenta este ca dosarul flota a fost inchis de mult cu rezolutia...NUP.Si sa-ti spun de ce? Pentru ca Basescu a fost NEVINOVAT, navele au fost vandute de catre FPS, el semnand numai ordinul de retragere al dreptului de arborare al pavilionului romanesc.Pentru mai multe detalii asculta aceasta mica inregistrare, sper sa-ti fie de folos tie si celorlalti indivizi de teapa ta:
http://www.youtube.com/watch?v=VRQmjiCRKWA
Iar referitor la FNI si Rompetrol...scuza-ma,insa sunt printre marile tunuri ale romaniei post decembriste.Iti amintesti ce tunuri se dadeau intr-un timp cu bancile? Iti amintesti de marele tun Bancorex? Nu, si asta pentru ca nu ai capacitatea de a discerne lucrurile.Vantu si Patriciu vor ramane marii mafioti ai tarii, drept urmare sunt si printre cei mai bogati oameni ai Romaniei. Daca Basescu ar fi vandut flota, acum era si el in top 100, insa tie iti este greu sa intelegi unele aspecte.Dormi linistit, FNI vegreaza, alaturi de...PSD!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FONDUL NATTIONALhappy da? oamenii au dat bani pentru aiahappy si'au pus economiile! a furat banii lumiihappy
Rompetrol? calculeaza cat de mult am pierdut.
Btw ai uitat sa il pui pe nastase.
sau pe bunicuta? pe ILIESCU CARE A OMORAT OAMENII>?happy un var d a meu a murit cand era tanar din cauza lui. si nici un ban nu poate reface viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@regis-tu ai citit macar ceea ce am scris eu? sa nu mai zic de filmulet? Sau ai raspuns asa...la plesneala?