| coadadematura a întrebat:

Care este diferenta dintre Ministerul Internelor si Reformei Administrative, Ministerul Administratiei si Internelor, Ministerul Afacerilor de Interne. Care este diferenta, cine si ce face? Este o harababura si nu înțeleg.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La modul general nu este nici o deosebire, a fost cam acelasi minister cu diferite denumiri in decursul timpului, avand cam aceleasi structuri si atributii ca actualul minister, numit Ministerul Afacerilor Interne (MAI).
Daca chiar te intereseaza uita-te pe site-ul oficial.

| Brizbriz a răspuns:

De fiecare data cand devine de trista amintire, ii schimba numele cu ceva muuuuuuuult mai "stralucitor", dar la fel de putred inauntru