| andrei28743 a întrebat:

Care este diferența între contract de sub-antrepriză, subcontractare și cesiune? Eu o văd așa : la sub-antrepriză Eu(firma mea ) închiriază angajații și echipamentul altei firme pentru a face construcția, la subcontractare eu dau la cineva sa facă el construcția iar cesiune eu,, vand " proiectul la alta firma sa îl facă ea. Este corect ceea ce spun?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Subcontractare eu dau la cineva sa facă el construcția
Nu, la subcontractare, o parte din construcție este dată să fie executată de altcineva, dar tot cu contract. Astfel subcontractantul își asumă toate prevederile contractului mare, pe partea lui de execuție.