| claudiamatei205 a întrebat:

Care este diferenta intre inspectoratul general pentru situatii de urgenta si departamentul pentru situatii de urgenta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Departamentul pentru situatii de urgenta este structura centrala si are in coordonare mai multe institutii, printre care si Inspectoratul general pentru situatii de urgenta.
Vezi detalii pe site-ul DSU:
http://www.dsu.mai.gov.ro/institutii-in-subordinea-dsu/

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista mai multe departamente pentru situatii de urgenta in toate judetele, departamente care se afla in subordinea inspectoratului general