| LanguageMaster a întrebat:

Care este diferența între o casă de avocatură și o firmă de avocatură?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Diferenta este doar de denumire, este aceiasi Marie cu alta palarie.

| Catrice a răspuns:

Din ce știu, casa are mai multi avocați, pe când un singur avocat poate însemna o firma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Firma este într-o casă.

| mihaela000ela a răspuns:

Corect este asa: cabinet individual de avocatura vs.de casa de avocatura. Diferenta intre cele doua, consta in faptul ca, clienții, atunci când vin la o casă de avocatură, pleacă de la premisa că advice-ul este impecabil, si ca are o dimensiune internațională, pe lângă training-urile interne pe care le organizează și pe care un cabinet individual nu are efectiv cum să le ofere.

.