| Nastasia a întrebat:

Care este parerea voastra cu privire la administratia publica din Romania?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cand o mai scadea muntele de hartii de care numita administratie are nevoie, o sa-ti spun. Nu-s chiar asa de inalta incat sa vad peste.

2 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Ca se comporta normal tinand cont de legislatia pe baza careia functioneaza. Conform legii are privilegii (bani de concediu, medicamente, prioritate de locuinte), are obligatii dar nu si sanctiuni adevarate daca nu le indeplineste. Asa ca de ce sa fie prosti sa-si indeplineasca obligatiile fara mita? Parerea mea ca mai bine sa fie 1/5 din oamenii din administratie care sunt acum, sa trebuiasca sa faca 1/5 din actele administrative care sunt pana acum si sa aiba cel putin de 2 ori salariu cei mai de la baza si ar iesi mai bine.

| scootsie a răspuns:

Daca vrei un raspuns cert, mergi la administratia publica si plateste-ti de exemplu impozitul pe casa... Te vei satura sa stai la rand si cand ajungi la ghiseu, o angajata care mesteca guma, iti spune "s-a inchis"...Mai vrei parerea noastra?