| Heartless a întrebat:

Care este varsta minima la care se pot imprumuta bani din banca?
Multumesc dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Varsta minima pentru a impumuta bani din banca este 18 ani.(persoana majora) insa trebuie sa oferi un garant.*adica sa ai un serviciu sau eventual sa poti garanta cumva ca ai sa dai banii inapoi bancii.S-au intamplat multe cu persoane care nu au mai putut restitui banii inapoi bancii.Doamne fereste!

8 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

18 dar îți trebuie să ai cu ce garanta

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Ei te mint ca 18 dar in realitate cam 20 si ceva si sa ai si un salariu foarte bun.

| kolcov a răspuns:

Trebuie sa ai in primul rand 18 ani si un loc de munca sa poti demonstra ca poti plati rata.

| sensa a răspuns:

18 ani...dar esti sigura ca asta vrei?

| LAYILA a răspuns (pentru sensa):

Ai dreptate!

| sensa a răspuns (pentru LAYILA):

Stiu ca amhappy mai ales ca am lucrat intr-un domeniu in care intram in contact cu cei care si-au facut credite.in plus cred ca si un copil de gradinita stie ca nu e bine sa faci "afaceri" cu banca.dar unora le place mai mult sa consume decat sa produca sau sa faca eforturi sa obtina ce doresc(nu ca ar fi neaparat si cazul pers care a intrebat) fara sa se gandeasca la consecinte si cand dau de greu incep sa se planga si sa injure bancahappy

| Lisadream a răspuns:

Cea mai tanara persoana pe care o cunosc eu si a facut credit avea 21 de ani si vechime de 3 ani la locul de munca. Degeaba ai 18 daca nu muncesti de mult timp. Trebuie sa dovedesti ca vei fi pun platnic si ai de unde sa iti achiti creditul.

| Bubuxx a răspuns:

18 ani...