| Speranta12 a întrebat:

Care sunt marii corupti ai Romaniei de dupa 89 si care sunt faptele lor ilicite?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La tine sub pamant nu s-a auzit de deputati, senatori, guvern si alte alea?
Sau te-ai nascut ieri?

| Speranta12 explică (pentru darrio2007):

Eu vreau cu nume si prenume, mai moralistule

| Speranta12 explică (pentru darrio2007):

Comentezi degeaba sa te afli-n treaba, fara sa dai raspunsuri concrete.

| darrio2007 a răspuns (pentru Speranta12):

Si cine ti-a dat pana acum un raspuns concret, nedefinitule?
Cauta-ti singur pe Google, daca asa stii sa comentezi.

| Speranta12 explică (pentru darrio2007):

Raspunde tu la obiect sau mai bine nu mai comenta la intrebari unde nu ai aport de utilitate.

| darrio2007 a răspuns (pentru Speranta12):

Nu voi raspunde niciodata unuia care, de lene, poate afla ce il intereseaza, doar printr-o simpla cautare pe Google. Ha, pa!

| Speranta12 explică (pentru darrio2007):

Ba se vede ca ai cam dat raspunsuri multe aici. Toate nefolositoare.
Hai, pa!

| darrio2007 a răspuns (pentru Speranta12):

Asteapta-l pe cel folositor. Iesi la pensie pana atunci.

| darrio2007 a răspuns:

Uitat-te mai bine si apoi judecă.

| Bizon95 a răspuns:

UCIGASUL Iliescu MAI ALES
Ponta
Tariceanu
Dragnea
SCROAFA Dancila
Basescu (ca presedinte, a fost "secret" in nustiuce tara araba si cand s-a intors a fost FERICIT PANA LA D-ZEU fara sa stie nimeni de ce)

ETC, fiecare politician s-a facut politician NUMAI pentru ca vrea o bucata de ciolan, si treaba incepe cu politicieni marunti care odata alesi, pleaca din GAURA unde traiau pana atunci, vin in Bucuresti, au salariu mare, au apartament pe banii statului, au masina de serviciu, etc. si se termina cu FIECARE CAZ CARE A AJUNS LA DNA/DIICOT

| AC4S4 a răspuns (pentru Bizon95):

De ce nu va faceti politician? De ce nu candidati? Ca sa stricati aceasta regula cu "doar pentru ciolan". A, e mai usor de stat si criticat, inteleg.

| Bizon95 a răspuns (pentru AC4S4):

TREBUIE sa fii BUUUUN PANA SUS la "ass kissing"
TOTUSI, trebuie sa fii valoros in partid, NU, NU PENTRU POPOR, CI PENTRU PARTID

NU acopar nici una dintre cerintele de mai sus

DAR, daca as fi, PUTEREA CORUPE, am fost idealist cand eram tanar, de exemplu: am fost fan lunix/open source, in draci, DUPA CARE AM VAZUT CU OCHISORII MEI MICI SI PORCINI CUM SE RAHATESC PE UTILIZATOR (opensource = MUNCIM SERIOS SA TE PHHOOOOTEM, DOAR D'AIA)

dupa care am vazut restul lumii, CA E LA FEL!

PS imi pare rau ca te trezesc, DAR BUN VENIT IN LUMEA ASTA, AICI TOATA LUMEA INCEARCA SA PROFITE DE PE URMA TA!

CAT MAI MULT CU PUTINTA!

| AC4S4 a răspuns (pentru Bizon95):

In tarile civilizate se intampla altfel. Oamenii sunt educati, clasa politica stie ce are de facut. Cred ca problema e la societatea romaneasca, nu la politica in sine.

| Bizon95 a răspuns (pentru AC4S4):

In tarile civilizate, nivelul de coruptie care este la noi, a fost depasit acum 50-70 de ani

"multumim" din inima coMUISMULUI pentru ca ne-a bagat in rahatul asta si ne-au exilat regele CARE MAI TEMPERA SERIOS POLITICIENII, de aia l-a re-exilat UCIGASUL Iliescu, imediat cand a revenit in tara dupa revolutie

insa vreau sa "multumesc" in mod special Angliei, Frantei si mai ales Americii PE CARE ACUM II PUPAM IN KUR si care ne-au vandut tara lui Stalin si coMUISTILOR!

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Toți, toatewinking

| Speranta12 explică:

Mama ce te-ai enervat, lupule moralist. laughing

| cosmin1324 a răspuns:

Cam toti parlamentarii care au ajuns in varful partidelor politice sunt corupti. Nu exista mari corupti doar corupti normali care nu isi fac treaba si fura tot ce apuca.Cat fura ei depinde de cata putere au in stat.