| RAY a întrebat:

Cat costa o asigurare privata si ce facilitati ai?
Mai are rost in ziua de azi sa ai asigurare de sanatate? din moment ce platesti totul? ma refer ca persoana pfa sa platesti 190 ron pe luna pentru nimic

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde cum stai cu sanatatea.
Daca cumva ajungi sa fii spitalizat si nu ai asigurare, atunci ai incurcat-o: o zi de spitalizare (patul+mancarea) te costa peste 100 lei, la care se adauga toate analizele, radiografieri, EKG, tomografieri, ultrasunete etc. etc.
Daca nu ai asigurare, atunci toate trebuie sa le platesti din buzunarul tau, cand te externeaza.

| RAY explică (pentru Bula):

Exista pachetul de urgenta in caz de ceva grav