| mariana57 a întrebat:

Cat costa o masina de inscris in Romania? fiat stilo euro 3 din 2003 cu motor de 1.3

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ca s-o inscrii, intai trebuie sa platesti taxa de timbru. Pentru a-ti face o idee, foloseste calculatorul :http://delta-inmatriculari.ro/calculator_taxa_timbrul_de_mediu_2013.php
RAR-ul m-a costat 800 lei, luna trecuta.

| victorluci a răspuns:

Uita te in carte masinii vezi ce euro are emisii de CO2 intra pe ANAF.ro si acolo e o probabilitate de 99, 9% sa afli cat te ajunge taxa, cu RAR in jur de 100 de euro apoi cu celelalte asigurare, taxa de certificat vinmatriculare, taxa placute numere la rand era 45 lei pref.90 na fa o socoteala si vezi daca merita daca nu la bulgari cu 400 euro ai tot ce vrei, bafta

| bianca56701 a răspuns:

Pai intra pe net si crie taxa de inscrie pentru masina respentiva si acolo iti scrie toto ce vrei sa stii