| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa o operatie de apendicita la un spital privat? De exemplu, Polisano?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trei sute de parai. Și îți dă și un borcan cu spirt, să o pui în ea, să o păstrezi ca amintire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu recomand spitalele private.
In timp ce la spitalele de stat, fac aia operatii pe banda, la spitalele private, vasile si cu mariuca de la spitalu privat, fac doar 2-3 asemenea operatii pe an, si nu au experienta necesara.
Te trezesti dracu ca in desene, isi uita aia ceasul-n tine, sau mai rau, dintr-o operatie banala, ajungi in 4 scanduri.

Eu nu stiu ce e in capul mai ales al parintilor, care aleg un spital privat cu asistente care nu au nici un fel de experienta, si nu au nici un rulaj, poate au 10 sarcini pe an.
n-as recomanda un spital privat in detrimetrul unuia de stat, nici intr-o mie de ani. macar la stat au experienta aia, stiu ce sa-ti faca in caz de complicatii si au doctori in toate domeniile posibile. pe cand la un spital privat, daca se intampla ceva si exista complicatii, te vor trimite oricum la stat. dar pana vine ambulanta si te duce,... mori dracu pe drum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut,
1.Regina Maria (Spital Euroclinic)-4840 ron
2.Medlife-1700 ron
3.Medicover-3500 ron

| 0k8 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te asigur eu ca la un spital privat nu primesc pe oricine ca si doctor, si daca ar fi cum ai zice tu, intri intr-un spital de stat cu o boala iesi cu 10...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 0k8):

Pai dupa ce ca e privat, si vine cate un pacient pe luna, mai fac si figuri sa nu interneze pe oricinelaughing)
pai n-au experienta, de-asta.
Preferi sa fii operat de un doctor care a invatat de pe Youtube si a facut facultatea intr-o tara dubioasa ca vietnam sau mai stiu eu, si si-a cumparat diploma dar n-a trecut pe la scoala?
sau sa fii operat de un om care opereaza 20 de oameni pe zi poate. (exagerez). Ma rog.
Si un mecanic care repara masini pe banda rulanta, are mai multa experienta decat unul care repara o masina la 2 luni.
Iti taie dracu ala vreo artera si habar nu are ce e, si mori ca prostu pentru o alunita sau o operatie banala, ca dorel de la privat n-a mai operat "alunite" si e prima oara.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde ai luat preturile astea? Din apendicita ta?