| florin616 a întrebat:

Cat e pensia de boala de gradu 3?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pensia de invaliditate, indiferent de grad, nu este o suma fixa, este in functie de perioada lucrata si salariul din acea perioada, asa ca nu se poate raspunde concret la intrebarea ta. Raspunsul il poate da numai Casa Judeteana de Pensii Publice, dupa ce vede dosarul de pensie.

| florin616 explică (pentru Ioandelasal):

Pai nu am muncit deloc si nu pot munci ca sunt operat la coloana inseamna ca nu o sa primesc nimic?

| Ioandelasal a răspuns (pentru florin616):

Nu poti primi pensie daca n-ai lucrat.
Poti primi o indemnizatie de handicapat, daca esti incadrat intr-un grad de handicap.