| BBEgirl a întrebat:

Cat este salariul net ce poate fi oferit la program part time?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista doar un salariu brut, care nu poate fi mai mic decat salariul minim pe tara, raportat la numarul de ore lucrate. In prezent salariul minim pe tara, pentru o norma intreaga, este de 900 lei pe luna si 5, 357 lei/ora.
Salariul net depinde si de alti factori, in afara de timpul lucrat.

| alessia5158 a răspuns:

Cuantumul salariului nu este acelasi pentru toti cei care lucreaza part time--- este diferit de la o firma la alta si in functie de natura muncii si timpul prestat.

| GabrielaIoana a răspuns:

Nu este unul fix, depinde de firma care te angajeaza.