| DangerF a întrebat:

Cat poate costa asigurarea pentru un bmw seria 5 520d din 2004? motor 2000 sau 2400

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La ce-ai intrebat nimeni de aici nu poate sa-ti dea un raspuns cat de cat corect.
Costul asigurarii nu depinde numai de masina. Se ia in considerare perioada de asigurare, varsta proprietarului, experienta de conducere si istoricul in conducere, respectiv clasa bonus/malus in care te incadrezi si firma la care faci asigurarea.
Pe internet gasesti calculatoare, introduci datele cerute si o sa-ti indice orientativ cat te va costa dar, pentru suma concreta si sigura, trebuie sa te adresezi la firmele de asigurari.