| Cristian_Ciky_1997 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum sunt taxele la un BMW seria 3 an 2002 - 2004 cu cu 150 Cai - Hp cu motor de 2000 Diesel. Multi prieteni ami spun ca sunt mari + ei imi spun da nici 1 nu are masina respectiva.
Si as vrei si eu toate taxele
Exp - Cit se plateste la fisc pe luna
Itp / Asigurarea / ETC... Va rog foarte mult sa imi spune si mie in cel mai mic detaliu. Motivul este ca chiar vreau sa imi cumpar un BMW.

Răspuns Câştigător
| FocuS2 a răspuns:

Taxa anuala la primarie te va ajunge in jur de vreo 160 lei, asigurarea, depinde de anii care ii ai, de cat timp ai permis. Daca este la o persoana de varsta mijlocie si are permis de cativa ani probabil sa ajunga la un 600 lei pe 12 luni, ITP 80 lei ca la fiecare masina dar sa si corespunda laughing, Taxe de intretinere, depinde cum a fost exploatat motorul, cum a fost intretinut ce s-a bagat in el si cum s-a tras de masina. Bucsile in general pica dupa un 1 an de zile, in rest e o masina buna si tabla e cam proasta. Iti recomand sa te duci pe seria 5 e mai grea putin dar e mai fiabila ca, caroserie si ca motor, la ce-l de 2.0 diesel ai sansa sa-ti pice pompa de inalte injectoare turbine daca nu stii cum a fost exploatat si cine a umblat la ea.

2 răspunsuri:
| BIoody a răspuns:

Daca ai deja masina nu mai e cns tie ce, daca nu costa mult