| Robertofrenti a întrebat:

Cât trebuie să aștept să am primul buletin de identitate Romanesc?
Locuiesc în Italia în Roma, astăzi m-am dus la ambasadă și am depus toate documentele cu părinții mei.
Pe 28 decembrie trebuie să mă duc în Spania și am absolut nevoie de ea

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa-l primesti pana atunci, termenul maxim de emitere a CI este de 30 de zile. Fiindca ai depus actele in strainatate se mai pot adauga 10-20 de zile maxim.

| Robertofrenti explică (pentru Ioandelasal):

Vă mulțumesc foarte mult
Sper sa imi ajunga la timp sad