| oprescudorin11 a întrebat:

Cate secole au trecut, pana cand Adevarul a invins Justitia?

19 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu, s-a intamplat deja?
Am crezut ca a fost in careva dintre povestile copilariei... big grin

| oprescudorin11 explică (pentru Bula):

Https://dl-mail.ymail.com/.......id==2/raw appid=YMailNorrin&ymreqid=8732fdae-3c73-68b3-1c34-a7000001b200&token=zitEzqOML3j84e6ealFTT5U7-km5qEQF52lp7AcCuBaggCwnuZbxSIS7AmN0bJ1anpvin3NVEiE69YXQbx6H4NKqWor1BPtrtZQ60JW1qdjhBLnz2bZQufgc5_eQwIX-

| Bula a răspuns (pentru oprescudorin11):

Link-ul nu functioneaza.

| oprescudorin11 explică (pentru Bula):

E Clar ca nu ai Credinta!

| oprescudorin11 explică (pentru Bula):

Vorbeste cu colega noastra aalbinutza, se pare ca stie mai mult! Eu am facut 'copy' -'paste' sa gasesc linkul! Poate nici la asta nu ma pricep!
E vorba de o gaina care stie '?! sa cante la pian sau orga!
Si o comparatie cu voi? Noi. care facem la fel! In fapt fiind doar un TUB DIGESTIV 'evoluat ' care are doar pentru asta 'softul ' pregatit, superperfectionat!

| Bula a răspuns (pentru oprescudorin11):

Imi spui si mie, cum ai dedus ca nu am credinta, din afirmatia mea "Link-ul nu functioneaza"?
Eu zic ca este doar lipsa de indemanare si de logica... din partea TA.

| oprescudorin11 explică (pentru Bula):

OK!
Poate ca copiii, chiar daca nu-si pot controla dejectiile, sunt mai aproape de ADEVAR!

| Bula a răspuns (pentru Bula):

Asta se afiseaza cand urmez link-ul tau:
"{"result":null,"error":{"code":"EC-4008","requestId":"8732fdae-3c73-68b3-1c34-a7000001b200","resource":"/ws/v3/mailboxes/@.id==VjJ-gyyy6lymHxfvw7Up8LxwBltuu2o2u4AXr9R84LIRUg8foYzAioZLKlHgM89AS7GaGl2LEeEb8L4Fd0GBJs5fOA/messages/@.id==AEta9goAAER8Wh2Rng8TYPEIcYs/content/parts/@.id==2/refresh"}}"

Ceea ceinseamna ca trebuie sa fii intrat in contul tau de yahoo (probabil nici unul din voi n-ati iesit din cont dupa ce v-ati citit e-mail-urile).
Am insa o veste proasta: urmand acest link, iti fura datele tale de cont (numele si parola), inainte sa se afiseze poza! Acesta-i motivul pentru care la mine nu merge, iar voua v-a si furat parolele...

Cu tot cu credinta nu scapati de asemenea dracovenii...

| oprescudorin11 explică (pentru Bula):

De acord!
Pe de alta parte, nu am nimic de ascuns, conturi in banci nu am, dar am multe dar toate negative! Desigur ca si de aice se poate fura, dar si dovedi! Byu asta era discutia inca!
Stiu ca ai credinta, doar voiam sa te necajesc nitel...

| Bula a răspuns (pentru oprescudorin11):

Nu am incredere nici in camasa mea! tongue
big grin

| oprescudorin11 explică (pentru Bula):

Era vorba de Credinta, increderea este, adevarat, o inventie politicianista!
Ai sau nu increderere, daca va vrea cineva sa te pacaleasca, pe tine, mine sau altii, asta este alta poveste! Depinde ce vor 'castiga'! Eu zic a NIMIC! Se zbat si ei ca RAMELE, unde e terenul mai moale!

| Bondarel99 a răspuns:

Inca nu s-a intamplat asta.

| oprescudorin11 explică (pentru Bondarel99):

Trucul este simplu! Orga canta aceeasi melodie! Indiferent pe ce clapa apasa gaina!
Ritmul aparine gainii!
Daca pui cate o boaba de grau, gaina va apasa clapa pe care o vrea, dar nu conteaza asta: programul va emite NOTA care trebuie indiferent de clapa!
Gaina manaca boabe de GRAU gasite pe clape, apoi noi credem ca ea canta ce dosreste sau ce stie!
Nimic mai FALS!

Daca e sa o interpretez dupa MENTORII MEI! adica KANT si mai ales dar si mentorul lui Kant, Socrate! )
Cine a postat aceasta 'iluzie' plina de invataminte ' ar vrea sa spuna ca:
pe pamant
acesti oameni ca noi suntem EXACT ca acea gaina melomana!
cantam dupa regulile Stapanilor, acolo unde gasim bobul de grau(CREATIA LUI DUMNEZEU-dar falsificata!).
Pe orice clapa apasam, MELODIA este cea din PROGRAM! Dupa modelul muzicii actuale-avem tehnologie si metode avansate! De a TRUCA cand suntem STAPANI!)
Si ca suntem ca niste gaini BETIVANICENiste Sclavi supusi ai unui Sistem de imbecilizare! care facem ce vor altii! Doar pentru a ne satisface multumirile noastre minime, CRAPELNITE< CULCUSUL< ETC>
Ne servim cu o dezinvoltura ca 'carnea de tu' a lui Napoleon!
Cum zicea Nietzsche: cei puternici vor deveni hrana celor slabi!
Caci cei slabi sunt mai vicleni si mai multi!
Ca gaina, si noi, pentru un bob de grau, apasam o clapa, care deja era dedicata! Deci fara sa avem constienta! CONSTIENTA ca ne sapam singuri cavoul, In cazul gainii, ca vom deveni hrana de LUX a JEGURILOR! Care va conduc!

| Bondarel99 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Esti prea profund pentru mine laughing
Dar apreciez.

| oprescudorin11 explică (pentru Bondarel99):

Esti tu prea 'comod' pentru asa zis profunzimile mele! Te-ai uitat la trucul cu gaina care canta la pian? Precis ca nu!
incerc sa-ti repet linkul, desi nu mi s-a permis sa-l redau de doua ori!
Https://dl-mail.ymail.com/.......id==2/raw appid=YMailNorrin&ymreqid=8732fdae-3c73-68b3-1c34-a7000001b200&token=zitEzqOML3j84e6ealFTT5U7-km5qEQF52lp7AcCuBaggCwnuZbxSIS7AmN0bJ1anpvin3NVEiE69YXQbx6H4NKqWor1BPtrtZQ60JW1qdjhBLnz2bZQufgc5_eQwIX-
Dupa ce vezi acest mic show, citeste ce ti-am scris anterior!
Un sf. prelungit de saptamana excelent!

| Bondarel99 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Am vazut mai demult filmuletul, dar nu stiam la ce te referi pentru ca eu vazusem doar raspunsul adresat mie si nici acum nu sunt sigura pentru ca nu pot deschide link ul de pe telefon dar banuiesc. Eu nu cred ca era setata orga sau ceva. Asta pentru ca in semifinala cand trebuia sa vina cu acelasi nr gaina nu a mai vrut sa cante si s-au facut de ras in fata unei tari intregi. Adica eu sigur as fi aranjat ceva ca sa nu ma fac de ras laughing
Oricum ai dreptate in ce spui.

| oprescudorin11 explică (pentru Bondarel99):

Sunt doar Credincios! Aplic si in Praktica!
Nu e 'profunzime! Doar Credinta care le acopera pe TOATE1Trebuia sa ma semnez la Religie! Dat nu e chiar asa!

| oprescudorin11 explică (pentru Bondarel99):

Ba s-a intamplat!
Ca nu stii? Asta ma umple de TRISTETE!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Care dintre Adevaruri; care Justitie?