| Sawarekh a întrebat:

Cati arabi traiesc in Israel?

Eram curios, de cand cu intensificarea confilctelor intre cele 2 state, cati Palestinieni traiesc acolo.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Aproximativ 74,24% sunt evrei din toate mediile (aproximativ 6.829.000 de persoane), 20, 95% sunt arabi, (aproximativ 1.890.000 de persoane) - musulmani suniți în majoritate, creștini, druzi, etc în minoritate,, în timp ce restul de 4, 81% (aproximativ 434.000 de persoane) sunt definite ca „altele"

gugăl ajută!