| SaveTheNature a întrebat:

Cati tigani sunt in Rromania dupa parerea voastra? (nu statistici -ca le pot lua de pe google singur) vreau pareri.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dracu poate să ştie cu exactitate câţi sunt ăştia. laughing Mulţi, în orice caz, şi dacă nu facem ceva repede cu problema asta o să avem de suferit.

| Okkultist a răspuns:

Foarte multi in orice caz, si nu este bine. Din zece tigani, unul stie tabla imultirii, si unul stie sa scrie. Sunt foarte multi, cel putin in Bucuresti, Calarasi, Timisoara. M-au innebunit, nu te poti duce la un magazin fara sa te opreasca sa-si bata joc. Si rezisti sa nu le dai un pumn. Am fost in Franta, Italia, francezii ne cunosc ca tigani, de confunda. Romanii asculta din ce in ce mai multe manele, avem o muzica sublima, si toti zic ca muzica naostra traditionala este maneaua aceea. Italienii sunt speriati de ei, nu mai rezista nimeni in Europa. Prin natura lor vor disparea, deoarece socetatea nu va mai accepta asa ceva.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Vreun milion. Tu stii cumva? Chiar sunt curios.

| Aamerican a răspuns:

Noi in Romania suntem cam 3.5 milioane cred eu iar tigani sunt 1.3 mil (parerea mea )