| MakePeaceNotWar a întrebat:

Ce arme de autoaparare sunt legale fara licenta? Adica, ma refer sa te si pot apara, nu in cazul in care esti atacat si scoti arma devii atacator prin lege.

(( Scuze categoria, chair nu am stiut la ce sa pun intrebarea + ca aceasta este mult mai vizitata ))

Răspuns Câştigător
| Sekaki a răspuns:

Fa cursuri de autoaparare, in rest, nu ai ce arma pentru ca in Romania esti considerat atacator... cum ai zis si tu.

3 răspunsuri:
| LordBolton a răspuns:

Spray cu piper, baston telescopic

| MakePeaceNotWar explică (pentru LordBolton):

Cu bastonul telescopic devi atacator cand il folosesti...

| andrei1993a a răspuns:

Indicat e sa-ti iei un spray paralizant sau cu piper. Si sa il iei tot timpul cu tine, ori intr-un buzunar, ori in geanta daca esti fata. Cand eram la scoala a venit intr-o zi politia ca sa ne explice nu stiu ce chestii legate de droguri, traficul de persoane si altele, si le-a spus fetelor in special sa-si cumpere un spray paralizant si sa-l aiba mereu in geanta ca nu e ilegal. Costa 15-20 lei happy