| sy46 a întrebat:

Ce cunostinte trebuiesc acumulate despre o tara, pentru a obtine cetatenia? A trecut cineva prin asta?

Răspuns Câştigător
| turist a răspuns:

Pentru a obtine catatenia unei tari trebuie sa cunosti constitutia ei, limba oficiala si cred ca si ceva istorie... dar ti se va comunica cu exactitate la ambasada tarii respective!
Bafta!

4 răspunsuri:
| sy46 explică:

Pentu a obtine cetatenia unei tari strainehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre? sau intr-o tara? ca daca ai cunostinte sau pile mai bine zis, cred ca se rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In trecut se faceau afaceri adevarate pe tema cetateniei unei tari.Se casatoreau romanii formal in schimbul unei sume de bani si automat se trecea la cetatenia tarii respective.Astea pina cind au descoperit guvernele respective ca s-au inmultit considerabil casatoriile cu cetateni romani si au schimbat legislatia in sensul ca, chiar si casatoriti, cineva de alta cetatenie primea cetatenia dar dupa 5 ani de convietuiri in comun.Acum cred ca este de ajuns sa ai un domiciliul stabil ideal o casa a ta si o existenta cit de cit onorabila in consens cu legislatia tarii respective.

| madalynaaa a răspuns:

Limba respectiva (cit de cit sa te poti descurca); Ceva istorie (macar de unde a provenit de ex: America sau stiu eu ce...)cred ca acestea sint cele mai principale