| LanguageMaster a întrebat:

Ce este rovinieta referitor la legislația rutieră?

7 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Eu cred ca tu lucrezi la un birou de informatii si nu stii ce sa le spui la oameni. Sau ai un program IT care naste non stop intrebari?

| TudyCFR a răspuns:

Rovinieta este taxa de circulatie pe drumurile publice deci daca nu ai rovinieta nu poti circula cu masina adica poti dar nu este legal si esti amendat.

| Axelrunda a răspuns:

Normal o masina care nu are numere de inmatriculare romanesti trebuie sa plateasca o taxa ca conduce in Romania si aceasta taxa este rovinieta!

| suntserios a răspuns (pentru Axelrunda):

Si daca are numar de Romania?

| Axelrunda a răspuns (pentru suntserios):

Atunci nu platesti rovinieta. Daca am gresit, corecteaza-ma.

| suntserios a răspuns (pentru Axelrunda):

Rovigneta o plateste orice masina care circula pe drumurile tarii, indiferent unde e inmatriculata

| Axelrunda a răspuns (pentru suntserios):

Bine, asa este :*