| opacatoasa a întrebat:

Ce este un cetăţean activ? De ce avem nevoie de cetăţenia activă?

Răspuns Câştigător
| gabitzuuu11 a răspuns:

Un cetatean activ inseamna ca e un om care munceste si face ceva in folosul comunitatii. Bafta! Sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Acel cetatean care se implica in tot felul de activitati sociale sau culturale, responsabil, care este informat, fara probleme familiare sau la locul de munca.

Sursa: http://www.TPU.ro/......ean-activ/

| 23partyboy a răspuns:

Un cetatean activ este cel angajat in campul muncii, ce aduce contributii(impozite etc) statului

| gabitzuuu11 a răspuns:

Funda te rog