| MihaiViteazul98 a întrebat:

Ce fac dacă mi-a venit citație acasă cu obiectul dosarului : confirmare renunțare urmărire
Pe ea scrie ca sunt chemat in instanța in calitate de intimat in dosarul cu obiectul :confirmare renunțare urmărire penală
Dacă ma duc acolo am timp sa vorbesc cu avocatul, cât timp am sa vorbesc cu el. Ce se poate întâmpla?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ia legatura cu avocatul si vorbeste cu el.
Este vorba de confirmarea de catre instanta a renuntarii la urmarirea penala fata de fatuitor, banuiesc ca esti tu. Este spre folosul tau, asa ca prezinta-te la acel termen si poti spune ca esti de acord.