| Alien a întrebat:

Ce i-ati scrie lui Traian Basescu intr-o scrisoare anonima?

29 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

In primul rand nu i-as trimite nimanui o scrisoare anonima, iar in al doilea nu obisnuiesc sa corespondez cu persoane pe care nu le agreez. De reprosat nu as avea ce sa ii reprosez, este presedintele pentru care vreo 5 milioane de romani s-au dus special la vot, desi il cunosteau de vreo 20 de ani.
Totusi, poate i-as trimite macar un plic gol...

Stefan
| Stefan a răspuns:

I-as spune sa se tina de cuvant si sa reduca parlamentarii asa cum au hotarat romanii in urma referendului din 2009. Atunci cand domnul presedinte Basescu a spus''eu am fost ales de voi si nu va voi trada niciodata. Voi sunteti adevarata majoritate ''.

| Flav a răspuns:

Astia care ati raspuns mai sus, cati aveti buletin, cati aveti drept de vot si cati stiti ce inseamna un presedinte?

| Dmonik a răspuns:

Nu i-as trimite niciodata o scrisoare anonima, nici lui, nici altcuiva.

| Nicoleta a răspuns:

Sa se duca in Honolulu si sa se impuste.

| alexeanca a răspuns:

"Pentru ca nu v-ati tinut de nicio promisiune din campania electorala, pentru ca mintiti fara nerusinare un popor intreg privind apoi oamenii in ochi fara jena, pentru ca apelati la masuri josnice pentru a denigra alte persoane, pentru ca faceti ca adevaratele valori sa plece din tara, pentru ca lasati mamele fara posibilitatea de a-si creste copii, pentru ca acceptati ca batraneii nostri care au muncit o viata sa traiasca in mizerie si saracie, pentru ca nu respectati si nu sunteti respectat de niciun presedinte de stat din lume, pentru ca ne faceti de rusine atunci cand va intalniti cu alti oameni de stat, domnule presedinte va rog sa demisionati".

| pwp a răspuns:

Sa-i spun ca ma bucur ca e el presedinte, pentru ca daca nu ar fi, nu as rade la fel de copios cand il imita bendeac la,, in puii mei''

sa traitzi bine! happy

| GyeBaek a răspuns:

Eu as zice asa:domnule presedinte, am onorea sa va zic ca sunteti tampit, bou si un marinar fara viitor.va oblig impreuna cu colegi mei sa parasiti palatul.mai aveti 890078958de zile pana vom face revolutie. o zi buna si sa va impiedicati.

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Daca ar primi si 10000000000000000000000000000000 scrisori de la oameni tot nu ar face nimic! Nici nu ma-as obosi sa ii scriu unawinking

Apropo un mic mesaj"hai Basisti! dati stupid la toti care nu tin cu el! ca asa sunteti voi razbunatori, daca nu suntem cu voi suntem inpotiva voasta!"

| Kylexy a răspuns:

Idem mihai

| yoo23 a răspuns:

Mai multe drumuri, preturi mai accesibile, salarii un pic mai mari, si sa se inegreze mai mult in probleme tarii...mai mult vorbeste Boc decat el.

| mihai2092 a răspuns:

Multe si vulgare.

| 54ndy a răspuns:

Să-şi dea demisia împreună cu gaşca aia de incompetenţi.

| Pisicuța a răspuns:

"Baai vezi ca ne suparam daca nu ne dai 25% inapoi...si cine stie, zbori de aici, nu doar din functie, de pe planeta, si il pun pe Crin presedinte, auzi? Da ar fi bine sa dai si din salariul tau, vreo 95%, da nu asa la misto, adevarat.
Cu drag Presedintele UE"

| ExpertInMuzica a răspuns:

Sa imi dea ID-ul lui de mess casa -i dau buzz pana ii da postul de presedinte lui Crin Antonescu.

| ZeRo_1970 a răspuns:

Die MotherF*cker Die

| Tweetymrrr a răspuns:

Ca si ceilalti. Plus ca l-as vota pe @SamBurel. daca as avea 18 ani laughing)

| Simona a răspuns:

Sa traiesti bine!

| Satisfaction a răspuns:

Bai Traiane ce nu-mi plac glumele tale...HAHAHA. Ce freza ai frate...incerca niste extensii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i i-a foc casa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga domnule [Cuvant obscen], te rog sa faci ceti zic...

1.Impuscate,
2.Impuscate,
3.Impuscate,
4.Impuscate,
5.Mori!

Semnat Shadow! XD

Este anonim 100%
Shadow=Umbra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as spune sa le zica naivilor care au scris inaintea mea, ca nici un politician actual nu este mai capabil, si ca noi ne dam de ceasul mortii si ei toti, cu opozitie cu tot, isi vad mai departe de treaba! Indiferent cum dracu ii cheama, ce culoare politica poarta, li se falfaie de noi si noi in continuare visam la cai verzi pe pereti, ca ala ar fi mai bun, ca ala e serios... si vazand cat de creduli si adormiti suntem, imi dau seama ca ne meritam soarta, si chiar noi ii incurajam sa frece menta in continuare, sau ma rog... sa munceasca cu spor la unflarea averilor si conturilor personale! Si ca sa nu ziceti ca vorbesc doar si nu ofer o solutie, va recomand ca nici un roman sa nu mai mergem la urmatorul scrutin, sa le aratam ca ne-am saturat, si sa incepem sa votam programe, proiecte concrete, nu oameni si partide politice! Pt ca nici un om politic nu este o solutie la problemele noastre, ci proiecte si programe sociale, economice, etc. Si sa le cerem sa raspunda penal pentru ceea ce fac! Subminarea economiei nationale este o incalcare grava a intereselor tarii, si ar merita judecati toti cei responsabili, fara sa fie aparati de imunitate!

| Bii26 a răspuns:

L-as sfatui sa conduca mai bine tara si sa nu mai faca ce-a facut cu Boc. Daca tot taie salariile bugetarilor macar sa le dea celor saraci, nu sa le dea celor bogati. Unii sunt in niste situatii critice, nici n-au curent electric sau un acoperis deasupra capului si el se lafaie in bani.Asta nu e treaba.

| lexy22 a răspuns:

Buna Alien. eu as scrie:
va rog mult, daca ati putea sa mariti salarile macar cu 5%. e iarna, la copii nevoiasi sa le dati cate un covrig sau macar o bomboana. sa conduci mai bine tara, sa nu se fac tot feluri de plangeri.
multumesc

funda?puppy dog eyes

| Funditsa a răspuns:

Pai.injuraturi, huiduieli si i-as spune in fata sa renunte la postu asta ca e. mrg. asta i-as zice

| BlackStar10 a răspuns:

Pleaca din ghencea basescu pleaca din ghencea

| BlackStar10 a răspuns:

Am eu un mesaj: sa te tortureze cei mai priculosi criminali din lume asta iti doresc eu tie draga presedinte

| daniel_2694 a răspuns:

Sa faca drumul

| daniel_2694 a răspuns:

Sa faca drumul