| eu! a întrebat:

Ce imi trebuie pentru a-mi legaliza certificatul de nastere?big grin

Răspuns Câştigător
| Cineva! a răspuns:

Te duci cu certificatul de nastere la un birou de notariat public si ti-o face imediat. Din cate stiu eu, te va costa 8 ron. Cel putin atat am dat eu!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Certificatul de nastere in original si 5-10 lei, in functie de notar.

| Daniel TM a răspuns:

Cred ca buletinul si certificatul amandoua in original.

| Miruna3094 a răspuns:

6 lei laughing
Te duci la notar ii ceri o cerere de legalizare o completezi și în 10 minute ți-l legalizează.

| max_3105 a răspuns:

Banuiesc ca iti trebuie pentru dosaul de inscriere la liceubig grin
te duci la notar cu 5 lei si se ocupa elwinking

| danny1337 a răspuns:

Cred ca tereferi cum sa faci o copie legalizata a certificatului de nastere pentru admitere happy nu?
Ai nevoie de o copie legalizata a certificatului de nastere, iar aceasta se legalizeaza la orice notar avand bineinteles la tine originalul.

| irinuca_6056 a răspuns:

Trebuie sa te duci cu certificatul la notar si stie el ce trebuie sa faca cu el... toata legalizarea consta in o simpla copie cu ceva scris pe ea si pe aia dai 7 lei ( cel putin atat am dat eu)

| adda4p a răspuns:

Iti trebuie certificatul in original, bani sa platesti la notar buletinul tau ...am legalizat si eu si mi-a luat 12 lei sau mai putin.bye