| danalungu22 a întrebat:

daca mi-am pierdut certificatul de nastere ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi solicita un DUPLICAT după Certificatul de naştere!
Cererea se depune la Serviciul de Stare Civilă la care a fost înregistrată naşterea şi care a eliberat Certificatul de Naştere ( iniţial )!

Vezi informaţii ( procedura şi actele necesare ) la linkul :
http://www.dlep-iasi.ro/......29--2.html

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la starea civila de la primaria localitatii de nastere si soliciti un duplicat. Trebuie sa mergi cu cartea de identitate si sa platesti o taxa de 100 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la primarie si iti iei altul. Dar costa 200-300 lei sau mai mult.