| Demeister a întrebat:

Ce înseamnă să dai o spargere "la pont"?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exact pe dos de cum ti-a raspuns Adry2000:
Spargerea "la pont" este data de talhari care cunosc, ei stiu din ce surse, detalii despre locuinta pe care planuiesc sa o sparga.
Stiu cand NU e proprietarul acasa, stiu ce obiecte de valoare se gasesc in casa si in ce locuri.

| Adbbmsh a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Imi cer scuze. am scris din auzite si eu laughing

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiurea! Spargere "la pont" este cand cineva iti spune ca poti da spargere ca unul are are bani multi sau bijuterii, etc. "La pont" = a dezvalui cuiva un secret.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai uite, tu ne tot dai ponturi pe site aici. De mult te plangi ca stai la vila si ti-e frica sa fii rapit, asa ca noi putem sa te rapim ca avem pontul ca ai bani.

| alexandrualind a răspuns:

Sa jefuiesti ceva.

| Adbbmsh a răspuns:

Inseamna ca jefuiesti o casa/magazin etc. fara niciun plan stabilit. pur si simplu iti alegi o casa si intri in ea, chiar daca sunt si oameni inauntru. asta stiu ca inseamna, sper ca te am putut ajuta

| suntserios a răspuns (pentru Adbbmsh):

Adica fix pe dos

| blAster85 a răspuns (pentru Adbbmsh):

La pont in cazul de fata inseamna la sigurlaughing cand ai un pont sti ceva sigur o combinatie ceva.