| KoStyyy a întrebat:

Ce inseamna sa fi executat silit de banca? :yawn

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca nu ti-ai platit creditul si dobanzile aferente si banca incearca sa-si recupereze creanta prin executare silita. Aceasta se poate face, dupa caz, prin poprirea salariului, a unor sume de bani pe care le ai in banci sau le ai de primit de la alte persoane fizice si/sau juridice, precum si a unor bunuri mobile sau imobile proprietatea ta.

| Athée a răspuns:

Atunci cand nu ti-ai platit creditul si dobanzile aferente si banca incearca sa-si recupereze banii luandu-ti bunurile ( gen casa ) sau iti opreste salariul, etc.

| SparkleO a răspuns:

Salut.
inseamna ca ai o datorie fata de o banca, un imprumut neplatit.
primesti o avertizare, dar daca nu iti platesti rata, ei vin si iti iau ceva din casa, in valoarea ratei. de obicei iau masini.