| anonim_4396 a întrebat:

Daca un apartament va fi executat silit si banca va lua doar 15 mii de euro in loc de 29 de mii de euro, cu restul datoriei ce se intampla? Trebuie platita in continuare sau se va crea "imposibilitate de plata "?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banca va incerca sa execute si alte bunuri imobile sau/si mobile ale debitorului. Daca acesta nu are alte bunuri executabile silit atunci vor fi executati garantii (daca exista). Daca nu exista garanti atunci banca va ramane cu paguba, daca nu a asigurat creditul.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Restul datoriei dispare. Banca si-a recuperat banii din acea datorie.

| Jipa95 a răspuns:

Restul datoriei dispare. Banca si-a recuperat banii cand a vandut apartamentul.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Pai eu ce-am zis, ca s-a ales cu 15 mii in loc de 29.

| HDR10 a răspuns:

Se presupune ca ceilalti sunt platiti. Banca nu ramane in paguba niciodata.