| LanguageMaster a întrebat:

Ce înseamnă următoarea frază?
"Foaia matricolă, în original sau în copie simplă, certificată conform cu originalul prin
confruntarea cu documentul original"

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca va trebui sa prezinti o copie a foii matricole si originalul acesteia. Dupa confruntarea copiei cu originalul functionarul care a primit-o va inscrie pe copie o mentiune de genul "Conforma cu originalul" sau "Certific ca prezenta copie este conforma cu originalul" si va semna. Dupa aceea originalul iti va fi restituit.

1 răspuns:
| BlankWhite a răspuns:

Se refera la foaia pe care o sa ti-o dea scoala cu mediile tale pe cei 4 ani de gimnaziu/liceu depinde ce varsta ai...