| anonim_4396 a întrebat:

,,Certificatul de naştere în copie certificată cu originalul;" inseamna copie normala sau copie legalizata?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna o copie obisnuita pe care un functionar al organului/institutiei/firmei unde depui copie inscrie o mentiune de genul: "Certific ca prezenta copie este conforma cu originalul" si semneaza. Cand prezinti copia trebuie sa ai si originalul, pentru ca functionarul sa poata constata conformitatea.

| alina2k18 a răspuns:

Copie legalizatawinking

| TehDevil a răspuns:

Copie + originalul