| olecs a întrebat:

Ce lege reglementeaza mirosul animalelor domestice ale vecinilor

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca ai probleme cu mirosurile pestilentiale emanate de gospodaria/ferma de animale a vecinului, adreseaza-te Agentiei judetene de Protectia mediului--- aceasta este institutia care monitorizeaza factorii de mediu si care elibereaza autorizatiile de mediu pentru orice activitate umana cu impact asupra mediului ( dejectiile animalelor domestice au impact asupra mediului!)