| Windfu a întrebat:

In Romania de ce se mai permite cresterea animalelor domestice in orase? De multe ori sunt tinuti chiar langa grad si daca vecinul nu curata se simte mirosul.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Teoretic, nici în România nu e voie. Fă plângere la ANSVSA.

| aditimus a răspuns:

Pentru ca in tarile civilizate la oras nu se cresc animale ia de exemplu un oras din Germania / America si vezi ei cresc in orase animale?

| gabriel2004o a răspuns:

Pentru ca suntem în Româniahappy
Uită-te in jur, intr-o tara "Europeană"
Se circula cu caruta în centrul orașelor fără nici un stres
Animale se cresc fără nici un stres ca animalele alea ajung sa puta pe 2 străzi distanță
Lumea se c**a în buda din totdeauna

Asta e România ca nație.O tara care nu vezi ca peste tot oameni de cultură, oameni inovatori care sa revoluționeze cumva măcar tara asta
Vrem viitor dar tu ca roman îți calci hainele la soba