| DarkShina5566 a întrebat:

Ce materii se studiaza la facultatea de drept?
Daca sunteti sau ati fost studenti, mi-ati recomanda aceasta facultate? CAT MAI MULTE PARERI, VA ROG!
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se studiaza materii referitoare la toate ramurile de drept: penal, civil, constitutional, etc, inclusiv o limba straina. Poti vedea toate materiile pe site-ul oficial al unei facultati de drept.
Daca iti place sa inveti toata viata activa si ai tupeu atunci poti urma aceasta facultate.

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Ce materii sa se studieze? drept civil, penal, comercial, financiar, international, sunt multe.
ce sa zic, ti-o recomand daca ai ce face cu ea dupa...