| HisoChan a întrebat:

Ce parere aveti de actiunea aia care urmareste unirea Basarabiei(Rep.Moldova) cu România?

Răspuns Câştigător
| Țoglă a răspuns:

Este un ideal al națiunii românești. Rep.Moldova a fost parte a României și populată în proporție de 95% de români

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa parerea mea orice actiune in acest sens este binevenita.

| doctorandus a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate.

| ArchStanton a răspuns:

Este in mare parte doar un demers electoral, prin care se incearca sa se mai castige voturi de ai nostri lideri. N-ar fi tocmai un avantaj o alipire a Rep. Moldova de Romania (nu acum), mai ales din cauza ca ambele tari sunt intr-o situatie economica proasta.