| Pamflezistul a întrebat:

Ce parere aveti de candidatura lui Honorius Prigoana? Parerea mea: http://www.alinfarcas.ro/2010/01/10/ai-nostri-tineri-la- chicago-nvata/

Răspuns Câştigător
| liviu00 a răspuns:

Daca pdl dorea sa scoata in fata un tanar cu perspective, sunt absolut sigur ca existau alternative. In afara facultatii absolvite in sua, ce performante are prigoana? Sau voi considerati ca la banii lui taica-su, o facultate absolvita in sua este o performanta?
Sunt ferm convins ca un om are nevoie de experienta pentru a ajunge in Parlament. Cum a acumulat aceasta experienta prigoana? Ai fi tampit sa afirmi ca, pentru purul fapt ca intre 15 septembrie 2007 si 15 iunie 2009 el a studiat administrarea afacerilor la o oarecare facultate americana, el este pregatit sa ne reprezinte in Parlament.
Sa recapitulam, are 23 de ani, o oarecare experienta doar in a-si conduce afacerile. De ce dracu ar intra in Parlament? Cum si-ar putea ajuta tara? Sustinand initiative legislative care sa-i avantajeze firmele? Ca de altceva nu-l vad in stare.
Sunt 100% sigur ca sunt multi alti tineri, de exemplu cu activitate in ong-uri, cu implicare activa in viata comunitatii, tineri care insa nu au sustinere. Alegerea lui prigoana ca si candidat mi se pare o sfidare la adresa populatiei romaniei.
Observ ca multi il sustin pe prigoana pentru ca vorbeste frumos. Probabil asta impresioneaza pe aceia ce nu-s in stare sa lege 2-3 fraze coerente. Repet, principalul motiv pentru care nu ar trebui ales nu este acela ca are pe taica-su magnat, ci faptul ca nu are experienta.

9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Vrea sa se imbogateasca si el, ce numai mamica si taticu...Eu cred ca e un increzut si cu mari interese...Nu sustin candidatura lui.

| myrazvy a răspuns:

Nu stiu de ce? noi tineri gandim ca nu putem face nimic? Ca cei invarsta sunt mai buni? Nu? nu e asa.
Tineri merita o sansa. Hai sa nu ajungem in momentul acela sa ne conduca uni parlamentari care au 60 de ani, o sa moara pe scaunul de parlamentar, ce mai de facu? nimic.
O nota de10 pentru Honorius un tanar inteligent.

| mihaa a răspuns:

Eu am o parere buna si sunt de parere ca trebuie incurajat, tinneretul, deoarece au ideii mai bine, sunt dornici sa face ceva bun, in concluzie au o vointa mai mare dea face o schimbare in bine, mult succes i doresc

| costyn162 a răspuns:

Este adevarat ca a avut parte si de pile din partea tatalui sau dar felul in care vorbeste cand este invitat la cate o emisiune scoate in evidenta un om cult, civilizat care chiar gandeste ceea ce spune. Cu toate astea, nu prea il vad sa aiba o experienta necesara pentru a ocupa un asemenea post.

| mircea a răspuns:

Nu stiu daca la 23 de ani s-ar putea intra in chestia aia de-i zice Palavrament, dar sa nu fim rautaciosi. Se poate si mai bine, adica chiar sa reuseasca. Acum nimeni nu stie de cate ori va intra si de cate ori va iesi domnul. Depinde si de cealalta parte care ...primeste... drumurile domnului. In rest e ca si-n alte situatii similare unde daca becurile rosii (pentru ca lumina rosie este calda, nu?) sunt arse, merg si lumanarile, iar banii se dau inainte.

| AndreeaG a răspuns:

Pierdere de timpoh go on. N-au ce face si s-au trezit ca vor si ei la candidatura.Boooooringhappy

| silver19 a răspuns:

X3M4you, imi pare rau sa te dezamagesc dar in presa apare numai cu masini scumpe, una ar fi un lamborhini pe care l-a prins ca circula cu viteza si i-a luat carnetu etc...sunt satul de din astia ca el, vrem fapte desi e cam tarziu acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte tare tipul este chiar dstept cumpatat nu s-a zis nu stiu ce despre el nu apare in presa cu fiece masini nu in cluburi ce aveti cu el mai e si tanar nu ca toate fosilele astea de presedinti eu il sustin daca as putea si sa votez ar fi bine ma rog o sa pot atunci cand candideaza el uitati-va si voi la emisiuni cu el si cu tatsu sunt chiar destepti la fel si maicasa chiar daca face emisiune nu e usor sa ajungi acolo uitati-va mai bine la ea si o sa descoperiti alta persona deca ceea pe care o stiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa fie ales, vrea si poate sa ajute persoanele cu dizabilitati prin diverse initiative legislative