| Theo94 a întrebat:

Ce parere aveti de ce s-a intamplat in estul Ucrainei si anume avionul malaezian doborat la granita cu Rusia 295 de pasageri majoritatea occidentali dintre care 80 de copii, zborul se numea
MH17, zborul de inaugurare a fost acum 17 ani 17 07 1997.

Serviciile secrete americane confirmă că avionul malaysian a fost doborât de o rachetă sol-aer

2 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

E posibil sa fi fost doborat de rebelii pro-rusi din estul Ucrainei, poate din greseala, sau poate intentionat, pentru a da apoi vina pe armata ucraineana si de a decredibiliza Ucraina in ochii Occidentului. Vom vedea in zilele urmatoare care va fi concluzia, daca se va ajunge la una. S-ar putea ca pro-rusii sa nu permita desfasurarea unei anchete internationale. Am auzit ca ei ar fi deja in posesia cutiei negre a avionului.

| 0x11111051 a răspuns:

Oricum ceea ce vei vedea in mass-media 50% sa fie adevarat.

Acum toate posturile schimb datele astfel ca sa faca aluzie ca Rusia e vinovata de toate. Cu alte cuvinte "promoveaza o politica anti-rusa"
Asta deja se observ, mai ales pe posturile PRO TV, National TV 24 si TVR1