| Mosotti a întrebat:

Ce parere aveti de ce vor sa faca PNL si anume sa privatizeze sistemul de sanatate de stat?! Ei zic asta pe motiv ca n-ar mai merge sistemul de stat, ca e nasol.

Cum nu pot sa faca ordine in spitalele de stat? Pe bune? Daca vor pot. Pui controale, pui manager de spital platit pe performante, e de cacao acolo, jos cu el si sa plateasca pentru incompetenta sau rea vointa, justificarea fondurilor unde s-au folosit, ce dracu n-are motivatie? Pesedeii le-a marit salariile, dar sunt de acord sa le mai mareasca totusi.
Nu ati auzit? Desi salariile le-au fost marite, spaga a crescut, deci ce treaba are cu motivatia? E in caracterul medicilor.
Cine e prins cu spaga, la parnaie sau scos licenta de medic definitiv, deci sunt n solutii, dar prefera sa faca buzunarele mari la niste unii pe sanatatea oamenilor.

32 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Mosotti):

Ca să distrugi toată viața de pe pământ, până la unicelulare nu stă în puterea oamenilor.

| Mosotti explică (pentru sadrian46):

Vad ca, cam sta asa comic zicand, ca nu ne lasam noi cu poluarea pana nu reusim sa distrugem orice, ca pana la urma daca e toxic totul, moare tot, este posibil si asta la o adica, si apele le facem praf, si toate.